Komórki macierzyste

W naszej klinice Medi-Prof wykonywane są zabiegi przy użyciu nowoczesnej technologii pozyskiwania komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej w ilości 110 ml. Separowanie odbywa się na bloku operacyjnym, w systemie zamkniętym Body Jet Q-GraftController z pozyskaniem 20 ml komórek macierzystych. Iniekcja zawiesiny z komórkami macierzystymi może być zastosowana w kilka miejsc. Po zabiegu pacjent przez kilka godzin odpoczywa w komfortowych warunkach, na oddziale.

Wskazania do podania komórek macierzystych:
1. do uszkodzonych: ścięgien, mięśni, chrząstek, łąkotek, więzadeł np. uszkodzenie ACL, ścięgna Achillesa.
2. choroba zwyrodnieniowa stawów: barkowego, łokciowego, małe stawy dłoni, przykręgosłupowo, biodrowego, kolanowego, skokowego.
3. przewlekłe dolegliwości bólowe stawów, mięśni, więzadeł.
4. osób zakwalifikowanych do protezoplastyki stawów, którzy z powodów obciążeń chorobami nie mogą być operowani.
5. zniszczonych stawów z powodu złamań, skręceń, zwichnięć.

Korzyści z podania komórek macierzystych:
– mała inwazyjność zabiegu,
szybki powrót pacjenta do sprawności fizycznej,
– zmniejszenie przyjmowania leków przeciwbólowych,
efekt przeciwbólowy po 24h,
– szybka regeneracja stawów, chrząstek, mięśni, łąkotek, więzadeł,
– zwiększenie komfortu życia
Efekty regeneracji utrzymują się przez wiele lat.

Przeciwwskazania:
– przewlekłe choroby o znacznym stanie zaawansowania

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Lekarz Zbigniew Homza – specjalista z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej.
Telefon: +48 796 518 088

Operacja halluxa

Operacja halluxa po stronie prawej z utrwaloną deformacją palców, z płaskostopiem poprzecznym w przebiegu RZS (reumatoidalnego zapalenia stawów).
Deformacja palucha stopy prawej około 90 stopni. Pełne zwichnięcie palców 2,3,4,5 w stawach MTP stopy prawej i z zniekształceniem.
Dokonano resekcji stawów MTP wszystkich palców z usztywnieniem palucha tytanową płytką grzbietową i śrubami tytanowymi firmy CHM Lewickie.
Szczegóły operacji i korzyści dla zdrowia pacjenta – w filmie.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Lekarz Zbigniew Homza – specjalista z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej.
Telefon: +48 796 518 088

Operacja wymiany stawu biodrowego z przedniego dostępu DAA

Nowatorska, małoinwazyjna operacja wymiany biodra na sztuczny staw.
Chory staw biodrowy jest operowany z przedniego dostępu – DAA – (Direct Anterior Approach) w modyfikacji “BIKINI“.
Ogromną zaletą tego typu operacji jest mała utrata krwi, nieuszkodzone mięśnie podczas operacji, pionizacja na drugi dzień, możliwość pełnego obciążanie kończyny dolnej na 2-ą dobę oraz szybki powrót do zdrowia i pracy.

Zapraszam do kliniki mediprof
Kontakt: Zbigniew Homza – specjalista z chirurgii urazowo-ortopedycznej, tel. +48 796 518 088
Zabiegi wykonuje wykwalifikowany personel lekarski.

DR N. MED. ŁUKASZ GRABARCZYK, SPECJALISTA NEUROCHIRURG: CHOROBY KRĘGOSŁUPA TO DZISIAJ PRAWDZIWA EPIDEMIA

Łukasz Grabarczyk jest neurochirurgiem specjalizującym się również w leczeniu bólu. FOT. Jarosław Żukowski

Doktora Łukasza Grabarczyka spotykamy w kętrzyńskiej Klinice Ortopedycznej. Neurochirurg z Kliniki Uniwersyteckiej w Olsztynie raz w miesiącu jest w Kętrzynie, by przyjmować pacjentów skarżących się na bóle kręgosłupa. Z lekarzem rozmawiał Jarosław Żukowski.

Neurochirurgia zajmuje się operowaniem głowy, mózgu i kręgosłupa.
W tej chwili choroby kręgosłupa są prawdziwą epidemią. Można by żartować, że dzisiaj trudno znaleźć człowieka, którego kręgosłup nie boli. Oczywiście nie wszystkich trzeba operować, ale na pewno wszystkich trzeba leczyć dobrze. Z tego względu chętnie wszystkim służymy swoją wiedzą i doświadczeniem. Od pewnego czasu przyjmujemy tutaj w Kętrzynie, w klinice ortopedycznej.

Z jakimi schorzeniami do pana przychodzą pacjenci w Kętrzynie?
W większości przypadków przychodzą do nas pacjenci z chorobami kręgosłupa. Bardzo często są to osoby bardzo schorowane, które do tej pory nie mogły znaleźć pomocy.

To bolesna prawda o naszym systemie ochrony zdrowia.
W tym wypadku sprawa jest wyjątkowa, bo przecież ośrodki neurochirurgiczne znajdują się wyłącznie w dużych centrach, w miastach wojewódzkich, uniwersyteckich. Dobrze, że macie taką klinikę w takim mieście jak Kętrzyn, będzie można pomóc wielu potrzebującym pacjentom.

Dlaczego więc lekarze podstawowej opieki zdrowotnej nie kierują tych pacjentów do was?
Lekarze dają skierowania, ale skorzystać z niego to już zupełnie inna historia. To spore wydarzenia dla człowieka, który musi przejechać 100 czy 200 kilometrów do lekarza, potem się jeszcze zarejestrować i poczekać w kolejce. Gdy zauważymy, że dotyczy to w większości przypadków osób starszych czy schorowanych, to widzimy skalę problemu.

Rozmawiałem z jednym z pana pacjentów, który żalił się, że pracował 46 lat, płacił składki zdrowotne i teraz kiedy go boli musi czekać na rehabilitację nawet 2 lata.
To prawda. Ale przecież też jest tak, że bardzo dużo ludzi choruje. Musimy pamiętać, że ośrodków rehabilitacyjnych czy ośrodków neurochirurgicznych jest w kraju ilość ograniczona. Trochę będę tłumaczył, może nie system zdrowia, ale samych lekarzy. Nas jest naprawdę niewielu. Około stu w całej Polsce.

Specjalizuje się Pan również w leczeniu bólu.
Mówię o tej specjalizacji jako o terapii bólu. To interwencyjne leczenie bólu, czyli nie tylko bólu dyskopatycznego. Zajmuję się neuralgią bólu trójdzielnego czy stymulacją rdzenia czy stymulacją rdzenia kręgowego w śpiączce. Zajmuję się także chorobą Parkinsona. Operacyjnym leczeniem choroby Parkinsona, otwartej operacji na mózgu, stymulacji mózgu, czyli tak naprawdę leczeniem bólu. Bo ból nie zawsze ma taką przyczynę, którą widzimy. To nie zawsze jest wypadnięty dysk, czy choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa. Czasami ból jest, bo po prostu jest. Wynika nie tyle z uszkodzenia kręgosłupa, ale na przykład złego funkcjonowania całego układu nerwowego i wtedy ten ból się nasila. Może być tak, że po wszczepieniu protezy biodra, czy kolana ból przewlekły utrzymuje się nadal, wówczas można wykonać zabieg termolezji – przecięcia nerwów w okolicy danego stawu, tak żeby zlikwidować ból. Tego typu zabiegi operacyjne i inne będę chciał wykonywać w Klinice ortopedycznej w Kętrzynie.

Od kiedy Pan doktor przyjmuje w Kętrzynie?
Od niedawna przyjmujemy w Kętrzynie i tutaj po konsultacji jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pacjent wymaga leczenia operacyjnego, czy nie. Bo o to przede wszystkim chodzi. Być może już niebawem będziemy w stanie przeprowadzić podstawowe leczenie już tu na miejscu, w Kętrzynie, po to, by pacjenci nie musieli jeździć z bolącym kręgosłupem. Podstawowe zabiegi, takie jak blokada nadtwardówkowa, czy terapia manualna może być przeprowadzona w Kętrzynie. Będziemy sukcesywnie rozszerzali tę działalność po to, żeby dostęp do świadczeń był coraz większy. Każdemu należy się godne leczenie i prawidłowe leczenie.

ZGŁOSZENIA
Prywatna Klinika Ortopedyczna Medi-Prof. w Kętrzynie, ul. Daszyńskiego 30. www.medi-prof.pl

PRP – osocze bogatopłytkowe autologiczne z własnej krwi (Platelet Rich Plasma)


Definicja – metoda stymulacji regeneracji tkanek poprzez miejscowe podanie własnego skoncentrowanego bogatopłytkowego osocza w postaci injekcji.

probowka_prpLeczenie preparatem z własnej krwi PRP w medycynie jest nowoczesnym rozwiązaniem przyśpieszający gojenie przy wielomiejscowych, rozległych urazach, uszkodzeniach narządu ruchu, mającym zastosowanie nie tylko w ortopedii, chirurgii urazowej, medycynie sportowej, ale również w dermatologii, czy też w medycynie estetycznej, np..korygowanie zmarszczek poprzez regenerację skóry,wypełnianie ubytków, upiększanie licznych okolic ciała. Technologia opracowana była już przeszło 20 lat temu początkowo do wspomagania źle gojących się ran i ograniczenia utraty krwi.
Połączenie nowoczesnej technologii z naturalną zdolnością organizmu powodują szybszą regenerację tkanek, a tym samym gojenie wszelakich uszkodzeń naszego organizmu.
Do przygotowywania preparatu jest wykorzystywana własna krew pacjenta.
Preparat jest przygotowany na oczach pacjenta. Poprzez odwirowanie otrzymujemy skoncentrowaną zawartość płytek – PRP, gradient gęstości elementów morfotycznych krwi.
Nowo-wprowadzone komórki pobudzają fibroblasty, które aktywują wytwarzanie kolagenu, elastyny i czynników wzrostu. Ten sposób prowadzi do powstawania nowych komórek tkanki łącznej oraz wzrostu nowych naczyń włosowatych, które stymulują obszar gojenia urazu, regeneracji zmian chorobowych.
Do organizmu pacjenta, w miejsce zmienione chorobowo, uszkodzone wprowadza się odpowiednio wybrane i skoncentrowane elementy morfotyczne pacjenta. Wprowadzane jest za pomocą injekcji
Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP jest procesem gojenia długofalowym i wymaga czasu, i rehabilitacji.
Przyśpiesza i skraca proces dochodzenia do zdrowia w przypadku ostrych, przewlekłych urazów, jak i schorzeń utrwalonych, np. choroba zwyrodnieniowa stawów.
Po terapii PRP pacjent może spodziewać się przede wszystkim zmniejszenia dolegliwości bólowych uszkodzonej okolicy ciała, radykalnej poprawy funkcjonalności organizmu.
PRP: skuteczne, bezpieczne, przedłuża fazę remisji, skraca czas gojenia.
Ale mogą występować, choć są one rzadko spotykane skutki uboczne w postaci: bólu po podaniu zastrzyku, infekcji, braku złagodzenia objawów, zakrzepy, uszkodzenia nerwu, bliznowacenie, pogorszenia się objawów i reakcji alergicznej.

Szerokie wskazania do prowadzenia terapii osoczem bogatopłytkowym autologicznym ( z własnej krwi) PRP:

 • ortopedyczne
  – artroza pourazowa (bark, łokieć, nadgarstek, biodro, kolano, staw skokowy);
  – choroba zwyrodnieniowa stawów (biodro, kolano, bark i inne);
  – regeneracja przed i po endoprotezoplastykach stawów;
  – urazy sportowe (uszkodzenia więzadeł, łąkotek kolan, ścięgien Achillesa , stożka rotatorów barków, mięśni i inne);
  – uszkodzenia obrąbka stawu biodrowego i ramiennego;
  – przykurcze stawów;
  – złamania, stawy rzekome;
  – łokieć tenisisty, golfisty, ostroga piętowa;
  – bolesne skurcze mięśni, pleców;
  – mnogie uszkodzenia mięśni i ścięgien;
  – chondromalacja chrząstki;
  – kolano skoczka;
  – zapalenia stawów, zapalenie powięzi podeszwowej;
  – niektóre choroby reumatyczne -również do małych stawów;
 • dermatologiczne
  – łuszczyca, trądzik, brodawki skórne, łojotokowe zapalenie skóry;
 • estetyczne i inne
  – redukcja i eliminacja zmarszczek, przebarwienia skóry, starzenie się skóry, skóra wrażliwa, poprawa napięcia skory, obrzęków podkrążonych oczu, cellulit, porost włosów, redukcja widoczności blizn, zwiększona regeneracja metabolizmu komórek skóry, oparzenia;
 • serum krem z dodatkiem własnego PRP (eliksir młodości)
  – zapewnienie przyśpieszonej regeneracji skóry, nawilżenie skóry , wzmocnienie efektów zabiegów kosmetycznych.

Przeciwwskazania do podania PRP:
– choroby krwi;
– cukrzyca;
– opryszczka;
– choroby nowotworowe;

Zabieg otrzymania i podania PRP trwa zazwyczaj kilkanaście minut i jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, w odpowiednio przygotowanej aseptycznej sali chirurgicznej zabiegowej i przez lekarza specjalistę z chirurgii zabiegowej.
Pacjentom radzi się nie przyjmować żadnych leków przeciwzapalnych tydzień przed i 2 tygodnie po planowanym ostatnim podaniu PRP, ponieważ mogą ograniczyć skuteczność w leczeniu.
Zaleca się podanie 3 zastrzyków, 1 raz w tygodniu.

Efekty po podaniu PRP w ortopedii:
– eliminacja bólu,
– eliminacja skurczu mięśni,
– przywrócenie obecności mazi stawowej,
– poprawienie odżywiana chrząstki stawowej i przyśpieszenie jej regeneracji,
– poprawienie krążenia krwi w stawach dotkniętych urazem,
– obniżenie ciśnienia w uszkodzonych stawach redukuje wielkość szpary międzystawowej,
– wzmocnienie mięśni wokół stawu,
– zwiększenie ruchomości stawów,
– istotne zmniejszenie okresu rehabilitacji po urazie, operacji i zastosowaniu protezy.

Innowacyjną metodą,w ostatnim okresie stosuje się połączenie PRP z kwasem hialuronowym, który dodatkowo stymuluje procesy regeneracji chrząstki, poprawia właściwości płynu stawowego i podnosi żywotność czynników wzrostu zawartych w PRP.

Pacjent czuje się młodszy o kilkanaście lat…

Zapraszam do leczenia autologicznym PRP z dodatkiem kwasu hialuronowego i leków znieczulających

lekarz Zbigniew Homza, +48 796 518 088

NOWA TECHNOLOGIA W LECZENIU-JUŻ NIEBAWEM!!!
PS. W chwili obecnej prowadzone są badania nad fibryną bogatopłytkową PRF (Platelet Rich Fibrin)otrzymywaną z własnej krwi, która z powrotem po podaniu we własnym organizmie aktywuje komórki mezenchymalne, prowadzące do regularnego i ciągłego uwalniania się czynników wzrostu, co zapewnia przez cały czas dostęp do białek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak włóknik, kolagen typy IV, elastyna, powodujące skuteczniejszą stymulację wzrostu naczyń krwionośnych, a tym samym szybsze gojenie i regenerację uszkodzeń.

lek. Zbigniew Homza
(na podst. dostępnych źródeł i własnego doświadczenia)

MEDI-PROF sp. z o.o.
Działamy na rynku usług medycznych od 2007 r. Od tego momentu rozpoczęła funkcjonowanie Pracownia Rentgenodiagnostyki w Kętrzynie, przy ulicy Krótkiej 4. W 2014 r. przeprowadziliśmy kompleksową informatyzację placówki i uzyskaliśmy możliwość wykonywania zdjęć cyfrowych. Dzięki współpracy z wieloma specjalistami oferujemy możliwość korzystania z ich konsultacji pacjentom LUX-MED i PZU Zdrowie S.A. W 2016 r. starania udziałowców spółki doprowadziły do powstania szpitala jednodniowego, którego działalność obejmuje wykonywanie zabiegów chirurgicznych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W najbliższym okresie planujemy rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów operacyjnych o nowe specjalizacje.